Galerie

Blender: praktický nástroj nejen pro vizualizaci architektury

Univerzální program, s jehož pomocí můžete vytvářet jakoukoli 3d grafiku.

Navštivte  www.blender.org , stáhněte si zdarma plnou aktuální verzi a hrajte si! Ať už vás zajímá design produktů, architektura, počítačové hry nebo animované filmy, tahle věc vám může hodně pomoci.

Naučit se základy není tak těžké, jak se může na první pohled zdát. Jestli máte zájem naučit se něco ode mě, ozvěte se a domluvíme si nějakou pohodovou lekci či konzultaci: kolarikstanislav@email.cz

Do galerie jsem zařadil modely domů a prostorů, které si dělám jen tak pro radost z učení a z pěkného výsledku.

Pak je tu pár věcí, které jsem vytvářel na zakázku, Byly to vizualizace interiérů novostavby bytového domu, ale také obrázky úsporných kuchyní, schránek a barevného řešení během rekonstrukce krásného starého činžáku.

Na práci s Blenderem mě baví, jak vám věci rostou pod rukama, jakou máte tvůrčí svobodu. Také je to trochu puzzle - složíte dohromady pár elementů a během chvíle je z toho hotová ulice.

Naopak mě nebaví čekat, než počítač nálož dat zpracuje a "vytiskne" hotový obrázek. V průběhu let se tohle ale zlepšuje, program méně padá a dovolí lépe posoudit rozdělanou práci i bez nutnosti dlouze renderovat.


Listy z Gasthausu (grafický plenér ve Skocích u Žlutic)

Letos jsem se poprvé zúčastnil skvělé akce, kde se v rozpadlém starém hostinci v zaniklé obci tisknou krásné grafické listy. Naučil jsem se rýt do lina, míchat tiskařské barvy, pracovat s lisem zvaným satinýrka... a také jsem pomohl stěhovat nové zvony a věnoval něco na opravu kostela. Děkuji Terezii Unzeitigové za pozvání a za organizaci plenéru!


Z letních skicářů: město a vesnice


Za lepší světlo v Praze. Připojte se k naší snaze o zdravější a poetičtější osvětlení města a jeho památek.