-TAM-

02.05.2022

-TAM- v současnosti pravidelně neprobíhá! Máš-li o něco podobného zájem, budu rád. Domluvíme se!

Každý pátek se můžete těšit na venkovní program -TAM-. Navštívíme zajímavé místo v širším centru Prahy, kde prozkoumáme určité téma všemi prostředky. Očima prostor ohledáme, slovy si vyměníme, co nás napadá, kresbou prostudujeme. Kdo rád fotí, bude mít spoustu příležitostí "něco ulovit".

V návaznosti na domácí program -TU- jsem vybral v širším centru Prahy místa, kde můžeme témata dobře prozkoumat. Od běžného plenérového kreslení se -TAM- hodně odlišuje. Kromě kreslení používáme všechny dostupné prostředky, abychom místům porozuměli. Samotnou kresbu pak přizpůsobujeme tomu, co se snažíme prostudovat, než se dáme do práce, stanovíme si zadání.

Každé sezení doplňuji krátkým výkladem. V problematice se lépe zorientujeme, pokud nahlédneme do knihy, nebo si prohlédneme fotografie objektů vzdálených či zaniklých. V průběhu programu si dáme také přestávku, jednou nebo dvakrát se přesuneme, v případě špatného počasí budeme pracovat v podloubí a veřejně přístupných interiérech.

Nepovinnou součástí programu jsou úkoly, při kterých si zkusíte využít získané postřehy a rovnou navrhnout něco svého. Nevstřebáváte tak pouze "hotové" místo, ale dále s ním pracujete a přetváříte ho. Vsazujete do prostředí jednoduché objekty, otevíráte průhledy, zpříjemňujete veřejný prostor načrtnutými stromy.

Místa jsou pečlivě vybrána tak, aby co nejlépe odpovídala tématu, vždy snadno přístupná MHD. Pokud vám nevadí, že přijdete o část programu, můžete přijít i později - v tom případě mě kontaktujte ideálně esemeskou a pomůžu s navigací.

Na závěr chystám Velkou hru venku. Podrobnosti odhalím později, ale už teď se připravte, že to bude zábava i pěkné lámání hlavy. Hra není vědomostní, ale investigativně-tvořivá.


12.5. Architektura jako stavebnice

Prozkoumáme kamenné prvky, ze kterých se skládá krásné schodiště na Střeleckém ostrově.

Architektura skládaná ze základních tvarů, hmotná a pevná.

Sraz 14:00 uprostřed Mostu Legií nad schodištěm.

20.5. Antika stále znova

Starověké "klasické" formy architektury se propsaly do celé historie architektury a dodneška jsou užitečným základem.

Prozkoumáme několik staveb různě uplatňujících antickou inspiraci.

Sraz 14:00 před Rudolfinem

27.5. Uvnitř, nebo venku?

Intimní prostory, scénografie, rozhraní

Sraz 15:00 na terase za Grébovkou


-TAM- momentálně neprobíhá. Máš zájem? Napiš na kolarikstanislav@email.cz


Zajištěno bude občerstvení, židličky, deka a pár deštníků pro případ nouze.

Základní výtvarné pomůcky budou k dispozici, ale doporučuji přinést si vlastní skicák.

Budu vděčný za dobrovolný příspěvek a zpětnou vazbu.