-TUDY-

01.05.2022

Co vnímáme při cestě městem? Jakmile nespěcháme a přestaneme vnímat informační cedule, otevře se nám město jako kniha. Spolu se naučíme jej číst a obdivovat jeho pestrý a bohatý jazyk...

Domy vypovídají o vkusu a možnostech svých stavebníků, veřejný prostor zase o vztazích ve společnosti. Město se rychle mění. Někde je těžké si představit, jak místo vypadalo ještě před několika lety. Jinde možná po nás už přijde jen bagr a něco nového.

Série procházek -TUDY- vás zavede na místa v Praze, která považuji zajímavá tím, že něco důležitého o městě vypovídají. Nejedná se tedy o klasickou procházku s výkladem z dějin architektury (ačkoli o nich občas mluvit budu), nečekejte ani drby o slavných osobnostech. Zajímá mě struktura města a typologie staveb a prvků tvořících genius loci, mám rád místa, kde je čitelný reliéf. Snažím se zachytit místa před razantní proměnou, jakož i poznat atmosféru právě dokončených čtvrtí, které ještě nestačily "zarůst do země".

Vycházím ze svých vlastních toulek a mým cílem je otevřít pro vás nová témata, klást si spolu s vámi otázky, co od města očekáváme a čím pro nás je. Ale také vám rád ukážu věci, které nemusí být univerzálně významné, ale něčím si mě získaly a já se teď o ně prostě chci podělit.


02.6. Nové Město: jak pojmout nároží
09.6. Vinohrady: meziválečné kachlíky I

16.6. Letná: meziválečné kachlíky II

Sraz 18:00 na Letenském náměstí

23.6. Vily na baštách, Ořechovka, Hanspaulka a Baba: kostky v zeleni

Sraz 18:00 na zastávce TRAM Chotkovy sady. Procházka bude fyzicky náročnější.-TUDY- jsou procházky po Praze, konají se až do konce června každý čtvrtek. Začínají v 18:00 a trvají přibližně 2 až 2,5 hodiny. Jedná se o zkušební provoz, proto prosím o shovívavost. Rezervaci doporučuji.

Místa srazů upřesním vždy nejpozději na začátku týdne.

Procházka -TUDY- se koná za každého počasí.

Budu vděčný za dobrovolný příspěvek a zpětnou vazbu.