Ranní Grébovka

27.04.2022

Inspirací pro tento program byly ranní pikniky na Petříně, kde se scházíme s přáteli a nestačíme se divit, kolik se toho dá venku zažít, když si člověk trochu přivstane.

Vila Grébovka na okraji Královských Vinohrad je obklopená krásným parkem, kde v průběhu let vznikly půvabné stavbičky. Najdeme tu umělou jeskyni - "grottu", dřevěný viniční altán, hrázděný pavilon, ale také jezírko s vodopádem, mohutné stromy či vinici. Z terasy u vily je výhled na Pankrác, Nusle, Vršovice a vzdálenější zalesněné vrchy.

Celý areál je členitý, díky prudkému svahu poskytuje mnoho nečekaných pohledů a nabízí se k podrobnému studiu různých výtvarných témat. Zároveň mám za to, že genius loci nejlépe poznáš opakovanými návštěvami a pečlivým pozorováním.

Ráno také bývá v parku málo lidí. Nabízím klidné, neformální setkání, s možností posnídat, protáhnout se, pomalu vstřebávat místo - a třeba s tužkou v ruce objevovat všechny možné detaily. Témata nabídnu, ale můžete je brát spíše jako náměty než jako úkoly.

Pokud máš zájem si vyzkoušet cvičení meditace zraku, na Ranní Grébovce k tomu bude vhodný prostor.

Jako občerstvení bude vždy k dispozici káva, čaj, ovoce a sušenky.

Ranní Grébovka aktuálně neprobíhá. Máš zájem? Napiš na kolarikstanislav@email.cz


Sraz na terase za zámečkem:

https://mapy.cz/s/daratapare

Pouze v případě obzvlášť špatného počasí se akce nekoná. S lehce deštivým počasím si hravě poradíme.

Pokud se zúčastníš a budeš spokojen, budu vděčný za dobrovolný příspěvek na rozvoj manual-visual a přípravu dalších akcí. Ocením zpětnou vazbu.