Ranní les

26.04.2022

Většina programu manual-visual pomáhá poznat město. Pojďme se ale jednou týdně před městem schovat do lesa. Získáme trochu klidu, zdravý odstup, možná v nás ožijí starověké mýty či romantické pohádky. Ani nemusíme jezdit daleko - Praha je jedno z nejlesnatějších měst a některé lesy začínají přímo u metra.

V průběhu května a června budeme navštěvovat Divokou Šárku - krásný lesopark se skalami, jeskyněmi, potokem, přehradou a pozůstatky zemědělské krajiny.

Podobně jako Ranní Grébovka se vše bude dít pomalým, probouzecím tempem. Bude možnost se nasnídat, protáhnout a prostředí prostě pozorovat.

Výtvarná část programu bude tentokrát věnována studiu přírodních motivů, které doplním vyprávěním o krajinomalbě, umění land artu, krajinářské architektuře a blízkých tématech. Také budeme mít příležitost přečíst si pár úryvků z knih autorů, kteří se lásku k přírodě pokusili vyjádřit verši, nebo ji vetkli do romantických i ponurých příběhů.

Pokud máš zájem si vyzkoušet cvičení meditace zraku, Ranní les je pro to ideální prostor.

Jako občerstvení bude vždy k dispozici káva, čaj, ovoce a sušenky.

Ranní les aktuálně neprobíhá. Máš zájem? Napiš na kolarikstanislav@email.cz

Sraz na stanici metra A Nádraží Veleslavín, u výstupu směrem k vokovické základní škole:

https://mapy.cz/s/coparukesa

V případě obzvlášť špatného počasí se akce nekoná.

Pokud se zúčastníš a budeš spokojen, budu vděčný za dobrovolný příspěvek na rozvoj manual-visual a přípravu dalších akcí. Ocením zpětnou vazbu.